Projecten / Woningen
Amsterdam, Zuidas — 2024
Penthouse Gustav Mahlerlaan, Amsterdam
Hoog boven de Amsterdamse Zuidas ontwierp en realiseerde Noctum het complete interieur van een penthouse.
- Rol Noctum
- Totaalproject
- Uitgangspunt
- Casco
- Oplevering
- 2024
Toen Noctum begon, was het penthouse een lege betonnen schil. Alles wat er nu staat, is door de studio ontworpen en uitgevoerd: de indeling, de wanden en plafonds, de elektra en het verlichtingsplan, de vloeren, de keuken en alle kasten. Ook de vergunning en de afspraken met de VvE liepen via Noctum, net als de aansturing van alle vakmensen op de bouw. De opdrachtgever had van begin tot eind één partij aan tafel, en die is er na de oplevering nog steeds.
In de woonvertrekken ligt visgraatparket, in keuken en eetkamer zwart natuursteen; waar ze elkaar raken, lopen ze op gelijke hoogte in elkaar over. De wanden zijn bekleed met zijdebehang in aubergine en grijs. Bij de entree deelt een glazen vitrinewand de ruimte op zonder haar af te sluiten.
Gefotografeerd bij de oplevering, nog vóór de verhuizing.
Overdag open naar de stad, 's avonds naar binnen gekeerd.
Waarom een Rimadesio Sail-schuifdeur?
Een gesloten wand zou de openheid van het penthouse onderbreken. Daarom koos Noctum tussen woonkamer en eetkamer voor een Rimadesio Sail-schuifdeur, rechts op de foto: de verticale profilering geeft de overgang ritme, het glas houdt het zicht tussen beide kamers open.
Noctum werkte de technische aansluitingen zelf uit. Zo is de deur een ontworpen overgang in de plattegrond, en niet een deur die er later in is gezet.
Veelgestelde vragen
Kan ik een casco woning met één partij laten afbouwen?
Ja. Noctum neemt ontwerp, uitvoering en coördinatie op zich, zoals bij dit penthouse. U hoeft zelf geen aannemer, installateur of interieurbouwer te zoeken.
Hoe worden kasten opgenomen in het ontwerp?
Garderobes, vitrines en opbergmeubels zijn vanaf de indelingsfase meegenomen en afgestemd op looproutes, zichtlijnen en materialen. Daardoor horen ze bij de architectuur van de woning.
Werkt Noctum ook buiten Rotterdam?
Ja. Dit penthouse ligt in Amsterdam, en in Utrecht richtte Noctum een advocatenkantoor in.
Merken in dit project
- Rimadesio
- Deuren, garderobekasten, kasten en wastafelmeubel Abacus
- Bulthaup
- Keuken
- B&B Italia
- Meubels
- Modular, Tom Dixon
- Verlichting
- Agape
- Sanitair
- Fantini
- Kranen
- Elitis, Sicis
- Zijdebehang (Elitis) en mozaïek Eleuteria (Sicis)
Meer woningenHerenhuis, Rotterdam
Bespreek uw penthouse of woning in onze studio in Rotterdam.
Plan een afspraak